Falcon Hotel

Fotoğraf: Sharon Hahn Darlin · CC BY 2.0 · Wikimedia Commons

Antalya Havalimanı → Falcon Hotel Özel Taksi & Transfer

Kaleiçi bölgesinde, terminale yaklaşık 9 km ve 10 dk. Otel kapısına özel araç, fiyat önceden belli, ödeme şoföre.

  • başlayan fiyat €35
  • Sabit fiyat
  • Ücretsiz iptal
  • Ödeme araçta

Temel bilgiler

Antalya Havalimanı (AYT) ile Falcon Hotel arası yaklaşık 9 km, araçla 10 dk kadar. Trinktaxi ile en uygun araç 3 yolcuya kadar Economy; tek yön €35 fiyattan. VIP Sprinter ise 16 yolcuya kadar €75. Şoföre rezervasyondaki fiyatı ödersiniz.

Güzergâh
Antalya Havalimanı (AYT) → Falcon Hotel, Kaleiçi
Mesafe
~9 km
Yolculuk süresi
~10 dk
Fiyat
tek yön €35 · gidiş-dönüş €70 (araç başı)
Araçlar
Economy €35 (3 yolcu) · First Class €40 (6 yolcu) · VIP Sprinter €75 (16 yolcu)
Hizmet
Özel araç, tabelalı karşılama, uçuş takibi, 24 saat öncesine kadar ücretsiz iptal
Havalimanına dönüş
kalkıştan 2 sa 15 dk (iç hat) / 3 sa 15 dk (dış hat) önce otelden çıkın

Falcon Hotel için araç fiyatları

Kaleiçi tarifesine göre araç başı fiyatlar. Dönüş her yön için ayrı hesaplanır.

Economy

Economy

  • 3
  • 3
Tek yön
€35
Gidiş-dönüş
€70
Rezervasyon
First Class

First Class

  • 6
  • 6
Tek yön
€40
Gidiş-dönüş
€80
Rezervasyon
VIP Sprinter

VIP Sprinter

  • 16
  • 16
Tek yön
€75
Gidiş-dönüş
€150
Rezervasyon

Yolcu başına düşen tutar

Trinktaxi araç başı ücret alır; aracı paylaştıkça kişi başı maliyet düşer. Aşağıdaki rakamlar tüm koltukların dolu olduğu varsayımıyla hesaplandı.

AraçKoltukKişi başı, tek yönKişi başı, gidiş-dönüş
Economy 3 €11,67 €23,33
First Class 6 €6,67 €13,33
VIP Sprinter 16 €4,69 €9,38

Dolu bir grup için en avantajlısı: VIP Sprinter, tek yön kişi başı yaklaşık €4,69.

Bu güzergâh için Trinktaxi notları

  • Rezervasyonda uçuş numaranızı yazın – şoför iniş saatinizi buna göre takip eder.
  • 9 km'lik yol için yaklaşık 10 dk ayırın; yoğun trafikte de fiyat aynı kalır.
  • Dönüşte iç hat uçuşundan 2 sa 15 dk, dış hat uçuşundan 3 sa 15 dk önce yola çıkın.
  • Şoför için yanınızda nakit euro bulundurun – internetten ücret alınmaz.

Otel nerede?

Falcon Hotel, Muratpaşa ilçesinde, birkaç otelin bir arada bulunduğu bir noktada yer alan bir şehir otelidir; TerraCity AVM kısa bir araç yolculuğu uzaklıktadır. Nasa Flora Hotel ve The Marmara Antalya birkaç dakikalık yürüme mesafesinde, Akra Antalya ise biraz daha ileridedir. Gezmek isteyenler için Aşağı Düden Şelalesi, Karaalioğlu Parkı ile Hadrian Kapısı ve Kaleiçi Yat Limanı çevresindeki tarihi sokaklar arabayla kısa sürede ulaşılabilir.

Arkadaş grupları, iş ekipleri ya da kalabalık aileler birkaç ayrı araca bölünmek zorunda değildir. Falcon Hotel transferi için tek bir büyük araç ayırtın; sayfadaki her seçenekte kaç yolcu ve kaç bavul alabileceği belirtilir. Herkes isim tabelasıyla karşılandığı noktadan otel girişine kadar birlikte yolculuk eder.

  • Adres: Antalya Merkez, Muratpaşa/Antalya
  • Bölge: Kaleiçi
  • Havalimanına: Yaklaşık 9 km · 10 dk
  • başlayan fiyat €35 · tek yön

Otelin yakınında

Mesafeler kuş uçuşu; yürüme süreleri tahminidir.

YerMesafeYürüyerek
TerraCity AVM 1,3 km 17 dk yürüme
Aşağı Düden Şelalesi 3,7 km araçla
Karaalioğlu Parkı 4,3 km araçla
Hıdırlık Kulesi 4,5 km araçla
Hadrian Kapısı 4,5 km araçla
Kaleiçi Yat Limanı 4,9 km araçla
Yivli Minare 4,9 km araçla
Antalya Müzesi 6,6 km araçla

Falcon Hotel → Antalya Havalimanı Dönüş Taksisi

Otelden terminale yaklaşık 10 dk sürer. İç hat uçuşundan en az 2 sa 15 dk, dış hat uçuşundan en az 3 sa 15 dk önce çıkın; yüksek sezonda biraz daha erken davranın.

İç hat2 sa 15 dkkalkıştan önce otelden çıkış
Dış hat3 sa 15 dkkalkıştan önce otelden çıkış

Yolcularımızın sorduğu sorular

Antalya Havalimanı – Falcon Hotel yolculuğu hakkında kısa cevaplar.

Antalya Havalimanı – Falcon Hotel yolculuğu ne kadar sürer?

Falcon Hotel, Kaleiçi bölgesinde, havalimanına yaklaşık 9 km; normal trafikte 10 dk kadar sürer. Trafik ya da rötar fiyatı değiştirmez.

Falcon Hotel için araç ne kadar?

Kişi başı değil, araç başı. Tek yön: Economy €35 (3 yolcu), First Class €40 (6 yolcu), VIP Sprinter €75 (16 yolcu). Otoyol, vergiler ve tabelalı karşılama dahildir.

Antalya Havalimanı – Falcon Hotel Trinktaxi normal bir taksi mi?

Önceden ayırttığınız bir taksidir: yalnızca grubunuza ait özel araçla Antalya Havalimanı çıkışından Falcon Hotel içindeki kapınıza kadar. Taksimetre yoktur; araç başı €35 fiyattan başlayan ücret rezervasyonda sabitlenir, bagaj ya da trafik bir şey eklemez.

Falcon Hotel kapısında mı bırakıyorsunuz?

Evet – şoför otel girişinde durur (Antalya Merkez, Muratpaşa/Antalya). Giriş o an kapalıysa aracın ulaşabildiği en yakın noktada inersiniz.

Antalya Havalimanı uçuşum için otelden (Falcon Hotel) ne zaman çıkmalıyım?

Yol yaklaşık 10 dk. İç hatlarda en az 2 sa 15 dk, dış hatlarda en az 3 sa 15 dk önce çıkın. "Dönüş ekle" ile iki yönü birlikte ayırtın.

Falcon Hotel çevresinde neler var?

Otele en yakın yerler: TerraCity AVM (1,3 km, 17 dk yürüme), Aşağı Düden Şelalesi (3,7 km) ve Karaalioğlu Parkı (4,3 km). Mesafeler kuş uçuşudur.

Falcon Hotel yönüne giden kalabalık bir grup için hangi araç uygun?

Falcon Hotel için en büyük seçenek VIP Sprinter: tek yön €75 fiyatla 16 yolcuya kadar. Rezervasyon formu yalnızca grubunuza uyan araçları gösterir.